Přebor školy – stolní tenis

Naše tři opravené stoly na stolní tenis jsou každou přestávku obsazené mnoha žáky a o hru na nich je obrovský zájem. Hraje se tu oblíbená „obíhačka“ stejně jako jsou tu k vidění pěkné zápasy ve dvouhře. Na těchto stolech proběhl dne 30.září druhý ročník přeboru naší školy v této pěkné hře.

Do turnaje se přihlásilo 26 žáků z devíti tříd. Hráči byli rozlosováni do osmi skupin, v nich se utkali každý s každým. Do dalšího vyřazovacího pavouka postupovali vždy první dva ze skupiny.

Ačkoli počasí tentokrát nepřálo a od rána drobně mrholilo, přišli téměř všichni a každý chtěl hrát. I když tedy podmínky rozhodně nebyly „olympijské“, některá utkání nabízela moc pěkné výměny. Favorité podle očekávání postoupili ze skupin a i v prvních vyřazovacích kolech nezaváhali. Ve čtvrtfinále vypadl po velkém boji s Minaříkem školní všesportovec Ondra Komosný, který si dělal velké naděje na celkové vítězství (prosadí se příští týden v nohejbalu ?).

V prvním semifinále porazil zkušenější Standa Lerch (M4.C) Vaška Minaříka (M2.B) 2:0, když dokázal otočit první set ze stavu 5 : 9. Ve druhém semifinále Jasně přehrál Jirka Loukota (N2) Tomáše Wintera (M4.F). Ve finále si pak celkové vítězství nenechal utéci Standa Lerch a Jirku Loukotu porazil ve dvou vyrovnaných setech.

Děkuji všem hráčům za účast, sportovní přístup ke ztíženým podmínkám a bezproblémové chování po celou dobu turnaje. Několik fotografií z této akce naleznete na webových stránkách školy.

1.října 2009 Mgr.Jan Váně, pořadatel turnaje