Přebor středních škol – odbíjená

Ve čtvrtek 22. října 2009 jsme se zúčastnili městského přeboru středních škol v odbíjené. Naše skupina se hrála v tělocvičně Gymnázia tř. Kpt. Jaroše. V letošním roce jsme byli plni očekávání a věřili jsme v zisk některého z předních míst v tomto pěkném kolektivním sportu. Naše družstvo tvořilo několik bývalých hráčů odbíjené pod vedením stále vrcholově hrajícího Radka Chýly. prebor-strednich-skol-odbijena

Na snímku naši hráči : stojící zleva Tomáš VRÁNA 1.C, Tomáš MALOŇ M2.E, Radek CHÝLA M3.C, Radim SECKÝ 2.Z, Václav ŽŮREK 2.B, David JURÁK M2.B spodní řada Václav MINAŘÍK M2.B, Lukáš MALOUŠEK SOŠ4, Pavel ROŽŇOVÁK M1.C

Bohužel hned v prvním utkání jsme se střetli s družstvem pořádající školy, na jehož soupisce je několik chlapců, kteří se věnují volejbalu na výkonnostní úrovni. Toto družstvo dokonce vyhrálo na jaře celostátní přebor středních škol a účastnilo se celosvětových sportovních her mládeže v Číně. My jsme tohoto favorita s výraznou výškovou převahou dost potrápili. Přestože někteří naši chlapci vypadali proti soupeřům jako podvyživené děti, bojovali srdnatě a bezchybně smečujícímu Chýlovi připravili pěkné útoky. Nakonec jsme ale ve dvou vyrovnaných setech podlehli. Jelikož družstvo Biskupského gymnázia nedorazilo, hráli jsme již jen jeden zápas s Gymnáziem Hády. Ve hře se vystřídalo všech devět našich hráčů a přesvědčivě jsme oba sety vyhráli a skončili tak na pěkném druhém místě.

Děkuji všem hráčům za předvedený sportovní výkon i za bezproblémové chování během celého turnaje.

23. října 2009 Mgr. Jan Váně