Přebor SOŠ a SOUSaE – Tenis

V úterý 4.května proběhl na našich krásných kurtech další ročník přeboru školy v tenisu. Do turnaje se přihlásilo devět hráčů, kteří byli rozděleni do tří skupin. V nich se utkali každý s každým a podle pořadí ve skupině pak byli nasazeni do vyřazovací části turnaje. Černý Petr pro nepostupujícího devátého hráče zbyl na Lukáše Lehkého, kterému soupeři nedarovali ani jednu hru. image001

Ve čtvrtfinále favorité Mašek, Hamr i Maloň jasně přehráli své soupeře, o čtvrté postupové místo svedl tuhý souboj Vašek Minařík s nováčkem v turnaji Patrikem Drobílkem. Nakonec do semifinále prošel Minařík.

A v semifinále to už byl hodně kvalitní tenis vyspělých hráčů. Vašek Minařík však vzdoroval Tomášovi Maloňovi zejména ve slovních přestřelkách, herně se ještě musí hodně zdokonalit. Ale bojoval statečně a dva kanáry si snad ani nezasloužil. Ve druhém semifinále se střetli dva finalisté z minulého roku. Jakub Hamr přesvědčivě vyhrál první set a zdálo se, že Jakubovi Maškovi oplatí loňskou porážku. Ten však průběh zápasu otočil a stejně hladce vyhrál druhý set. O postupujícím musela rozhodnou zkrácená hra do deseti bodů, ve které měl Hamr slabší nervy a několikrát poslal svou raketu do oplocení nebo sítě. Klidnější Mašek tedy slavil postup.

Finále bylo po dohodě obou soupeřů s pořadatelem hráno pouze na jeden set. Oba chlapci hrají tenis závodně a předváděli hru vysoké úrovně. Jakub Mašek nakonec po zásluze obhájil své lońské prvenství. image002

Turnaj se nakonec přes počáteční nepřízeň počasí vydařil, všichni si dostatečně zahráli, nejlepší si odnesli pěkné věcné ceny věnované sponzorem.

Na přeboru středních škol v červnu, který tradičně pořádáme, nás bude reprezentovat Jakub Hamr, Tomáš Maloň a Jakub Mašek. Držme jim palce.

A zde jsou výsledky všech zápasů

Skupina A /kurt č.1/

Minařík – Chalupa 6:1
Minařík – Mašek 1:6
Chalupa – Mašek 0:6

Skupina B /kurt č.2/

Chvojka – Hamr 0:6
Chvojka – Drobílek 4:6
Hamr – Drobílek 6:1

Skupina C /kurt č.3/

Maloň – Kučera 6:0
Maloň – Lehký 6:0
Kučera – Lehký 6:0

Konečné pořadí ve skupině

Skupina A /kurt č.1/

  1. Mašek Jakub M3.C
  2. Minařík Václav M2.B
  3. Chalupa Jiří M2.C

Skupina B /kurt č.2/

  1. Hamr Jakub M3.B
  2. Drobílek Patrik M2.D
  3. Chvojka David M2.C

Skupina C /kurt č.3/

  1. Maloň Tomáš M2.E
  2. Kučera Roman M2.B
  3. Lehký Lukáš M2.C

Čtvrtfinále

Mašek – Chvojka 6:0 6:1
Hamr – Kučera 6:0 6:0
Maloň – Chalupa 6:1 6:0
Minařík – Drobílek 6:4 6:2

Semifinále

Mašek – Hamr 1:6 6:2 10:7
Maloň – Minařík 6:0 6:0  

Finále

Mašek – Maloň 6:3

Děkuji všem za předvedenou hru a sportovní chování.

5.května 2010, Mgr.Jan Váně , organizátor turnaje