PŘEBOR SŠSE – ODBÍJENÁ – 21.března 2014

V pátek 21. března proběhl v tělocvičně na Gajdošce již devátý ročník přeboru naší školy v odbíjené. Do turnaje se přihlásilo pět třídních družstev, borci z M2.A se však ještě před turnajem museli ze „studijních“ důvodů omluvit. Týmy M1.B (kapitán Němec), 2.A (Florek), M3.B (Švehla) a ZA (Holomek) však dorazily v plných sestavách a dokonce včas. Po krátkém rozcvičení a poučení o mírných úpravách pravidel, se mohlo začít hrát v obou tělocvičnách.

Utkal se každý s každým na dva vítězné sety. Nehrál se sice technicky vytříbený volejbal, ale čistota úderů byla nahrazena vysokou bojovností a většina setů se musela dohrávat na více než stanovených patnáct vítězných bodů. Některé zdánlivě rozhodnuté sety se najednou překlopily do dramatické koncovky a tak třeba Florkova 2.A dokázala v rozhodující sadě utkání s M3.B smazat desetibodovou ztrátu a ze 14 – 4 bylo najednou 14 – 13. Bohužel pro ně se pak štěstí při jednoduché rozehře přiklonilo na stranu již hodně psychicky rozloženého Švehlova družstva M3.B a poslední utkání turnaje tak rozhodlo o druhém a třetím místě v turnaji pro třeťáky.


vítězné družstvo třídy ZA (foto Váně)

Vítězem turnaje se stalo družstvo třídy ZA vedené nejlepším hráčem Holomkem, na čtvrtém místě pak skončili chlapci z M1.B. Mne osobně překvapilo a příjemně potěšilo nasazení a bojovnost všech účastníků, jejich zpocené dresy a nebývalé sportovní chování. Myslím, že tento turnaj zopakujeme v závěru školního roku na našich venkovních kurtech u školy a věřím, že se podaří přesvědčit další třídy, aby postavily svá družstva.

22.3.2014 Mgr. Jan Váně, organizátor turnaje